Ao no Exorcist - recenze

24. července 2012 v 8:42 | LaNatsuki ^^ |  Anime
Originální název (Japanese): Ao no Exorcist (青の祓魔師)
Anglický název: Blue Exorcist
Studio: Aniplex, A-1 Pictures
Žánry: démoni, akce, fantasy, nadpřirozené, komedie
Počet epizod: 25 - 24min. (+4 speciály, 1 OVA)
Stav: DOKONČENO
Příběh
Svět se skládá ze dvou dimenzí. Tou první je svět lidí, zvaný Assiah. A tou druhou je svět démonů, Gehenna. Běžně by se mezi těmito světy nemělo dát vůbec nijak 'cestovat'. Avšak démoni mohou do Assiahu proniknout tím, že posednou něco odtud, většinou člověka. Satan, vládce Gehenny, si přeje do světa lidí proniknout také, avšak nemůže pro sebe najít vhodného 'hostitele'. Proto vytvořil Rina, což je jeho syn s lidskou ženou. Rin už se jako malý hodně lišil od ostatních dětí, proto neměl žádné přátele. Od mala, spolu se svým mladším bratrem - dvojčetem Yukiem, byl v péči Otce Fujimota, což byl jeden z nejsilnějších exorcistů své doby vůbec. Zatímco Yukio byl spíše ten klidný typ, Rin byl pravý opak, věčně se dostával do rvaček, i kvůli úplným hloupostem, ale nikdy si z toho nedělal hlavu. Jednoho dne po něm začnou jít démoni, z ničeho nic, takže je Rin samozřejmě zmatený. Toho dne se dozví Rin pravdu o sobě, že je synem Satana a otec Fujimoto mu ještě předá meč, který prý zapečetil jeho démonickou sílu v Gehenně, a tím že ho vytáhne ji uvolní. Po nečekané hádce s tvrdohlavým Rinem Otec Fujimoto podlehne Satanovi a nakonec zemře před jeho očima. Se slzami v očích Rin prohlásil, že se stane exorcistou a nakope Satanovi prdel! Proto se vydává na Akademii Pravého kříže, kde se začne učit základní potřebné vědomosti k tomu, aby se stal exorcistou. Útoky na Rina ale přicházejí čím dál tím častějš, navíc ředitel celé téhle akademie má něco za lubem. A aby toho nebylo málo, snaží se Rin utajit svou pravou totožnost před ostatními navštěvující třídu pro exorcisty...Ale, co když to zjistí? Budou stále jeho přátelé? Kdo je a co plánuje ředitel Akademie Pravého kříže? A povede se Rinovi splnit jeho poslední slib k Otci Fujimotovi? (půjčila jsem si recenzi z TADY! , děkuji ^^)
Můj názor
NAPROSTO DOKONALÝ!
Byla jsem docela "na vážkách", pokuď šlo o tohle anime. Měla jsem v plánu podívat se později, jenže tolik lidí mi ho doporučilo, že mi to prostě nedalo a koukla jsem se na to hned. A musím říct, že nelituju!
Dokonalé postavy, anime a příběh. Prostě.. Nenudila jsem se. Každá z postav tam měla svůj účel, který splňovala úplně krásně. V ději jsem se nezamotala, prostě krásně jednoduchý na vysvětlení..
No tohle anime můžu jen doporučit. Odreagujete se, zasmějete, možná že i pobrečíte.
Já si zamilovala Rina. Nevím proč, ale hned mi padl do oka. ♥
Doufám, že se na něj podíváte a pošlete dál, protože tohle anime za ten čas opravdu STOJÍ! :)
A nakonec krásný AMV ^^
Natsu-chan~

 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama